Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

( 21 Mart- 19 Nisan )

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç başlangıçların ve ilklerin simgesidir. Koç insanı, bağımsız, cesur, atak ve aceleci yapıdadır. Yenilikleri, yeni şeyleri denemeyi sever.

 
KOÇ
Burçlar

 

   Evliliğe Adım Adım  /  Damatlık

Damatlık aksesuarları

Kol Düğmeleri - Kravat İğnesi: Kol düğmeleri damatlığa ve gömleğe uygun olarak seçilmeli. Altın, gümüş veya kaplama olabilir. Modelleri, kalpli, geometrik desenli, yaprak vs gibi değişik motiflerde olabilir. Kravat iğnesi kullanılacaksa kol düğmeleriyle takım olmalı.

Kravat: Takım elbise seçilmişse, kıyafetin rengine ve modeline uygun bir kravat tercih edilmelidir. Genelde düz renk parlak tonda kravatlar uygun olacaktır. Kravat, ne çok ince ne kalın olmalı, boyu da uzun olmamalıdır. Smokinle papyonun kumaşı aynı olmalıdır. Damat fular takmak istiyorsa takımı mutlaka yelekli olmalıdır.

Yaka çiçeği
Damatlık ceketin yakasına ya kravatın takımı mendili veya gelin buketinden küçük bir çiçek takılabilir. Çiçek damatlık takımın rengi ile uyumlu olmalıdır.

Ayakkabılar: Ayakkabı ve çorap için koyu renkler tercih edilmeli. Eğer damatlık açık renkse onun tonunda seçim yapılmalı. Damatlık için en gelenekseli siyah renk bağcıklı ayakkabılardır. Çorabın pantolonla aynı renk olmasına dikkat edilmelidir. Gri renkli takım elbisede yine siyah renk ayakkabı, kemik tonlarında veya lacivert renk kıyafetlerde ise kumaşla aynı tonda ayakkabı seçilmeli. Ayakkabının uzun tören boyunca ayağı sıkıp rahatsız etmemesi önemlidir. Ayakkabının ayağı vurmaması ve tabanının kayganlığının giderilmesi için düğünden önce evde birkaç defa giyerek denemek tavsiye edilir. Damatlık ayakkabısı satın alırken akşam saatlerini tercih edin, gün boyunca ayaklar şişmiş olacağı için daha uygun numara seçimi yapmak mümkün olacaktır.
 


 Damatlık ne kadar önce alınır? Damatlık için tercih edilen renkler  


 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2023. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi