Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

Zodyak’ın en çalışkan burçlarının başında gelir. Ona bu özelliği veren disiplin temsilcisi Satürn’dür. Oğlak insanı kararlı ve gayretlidir. Bu özelliği ile çevresindekilerin saygısını kazanır.

 
OĞLAK
Burçlar

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

 

   Eğlence-Tv-Burçlar-Yemek  /  Burçlar

ASLAN

ASLAN ( 23 Temmuz- 22 Ağustos)

Grubu: Ateş
Yöneten Gezegen: Güneş
Uğurlu Taşı: Elmas
Uğurlu Sayısı: 1
Uğurlu Rengi: Koyu sarı,
Uğurlu Çiçekleri: Sarı krizantem, orkide
Uğurlu Günü: Pazar
Uğurlu Kokuları: Misk, gül

Bu burcun insanı yönetmeyi ve merkezde olmayı seven gösterişli bir tiptir. Liderlik yapısında vardır. Ancak fazla dominant ve üstün tavırları onun ukala olarak değerlendirilmesine de yol açabilir. Güneş’in de etkisiyle canlı, enerjik ve girişimcidir. Kişileri ve olayları organize etmeye bayılır. Gururuna düşkündür. Kendini çok beğenir ve çevresindekilerin de kendine hayran olmasını ister. Emir altında çalışmak ona göre değildir. Yöneten ve emirleri veren o olmalıdır, ancak o zaman mutlu ve başarılı olabilir. Tarihte ünlü diktatörlerin bu burçtan çıkması tesadüfi değildir. Yaşamında kaliteyi ve gösterişi sever. Lükse meraklıdır. Bunun sebebi hem dikkatleri çekmek istemesi hem de kendine her şeyin en iyisini layık görmesidir. Markaya en düşkün burçlardan biridir. Parıltılı ve şatafatlı eşyalardan ve gözalıcı giyimden hoşlanır. Evinin dekorasyonu en gösterişli burçların başında gelir. Eğlenceden hoşlanır, gece hayatını sever. Dışa dönük, neşeli ve dost canlısıdır. Dostlarına karşı bonkör ve misafirperverdir. Ancak onlar tarafından Aslan Kral olarak iltifat görmeyi de bekler. Aslan burcu insanı konuşmalarında davranışlarında abartılı davranabilir. Bunu hem oyuncu bir tavrı olduğundan hem de insanları etkilemek için yapar. Bu burcun kadını beğenilmekten iltifat almaktan çok hoşlanır. Girdiği ortamların odak noktası olmayı ister. Gösterişli bir yapısı ve albenisi vardır. Bu burcun erkeği cömerttir, hatta bu eli açıklığı müsrifliğe kadar varır. Sevdiği kadına lüks bir hayat yaşatmaktan hoşlanır. Öte yandan aşırı kıskançtır ve öfkesinden de korkmak gerekir.

Sağlık: Aslan burcu vücutta kalbi temsil eder bu yüzden kalp damar hastalıklarından uzak kalmak için sağlığına özen göstermelidir.

Başarılı olacağı alanlar: Oyunculuk, yöneticilik, kuyumculuk, askerlik, doktorluk, dişçilik, güzellik uzmanlığı,

Bu burcun ünlüleri: G.Bernard Shaw, Bill Clinton, Jackie Kennedy Onassis, Fidel Castro, Jennifer Lopez, Helen Mirren, Arnold Schwarzenegger, Mick Jagger, Kevin Spacey, Sandra Bullock, Daniel Radcliffe, Edward Norton, Tori Amos, Charlize Theron, Yves Saint Laurent, Robert Redford, Antonio Banderas, Coco Chanel, Uğur Mumcu, Gönül Yazar

 

 


 YENGEÇ BAŞAK  


 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2022. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi