Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

Zodyak’ın en çalışkan burçlarının başında gelir. Ona bu özelliği veren disiplin temsilcisi Satürn’dür. Oğlak insanı kararlı ve gayretlidir. Bu özelliği ile çevresindekilerin saygısını kazanır.

 
OĞLAK
Burçlar

 

   Evliliğe Adım Adım  /  Gelin Arabası

Gelin arabasının süslenmesi

Eğer kiralık araba kullanacaksanız, kiralama şirketiyle ve arabayı süsleyecek çiçekçi firmayla en az 1 hafta öncesinden konuşup anlaşmalısınız. Arabanın modeli, bakımının yapılmış olması ( düğün günü arıza çıkaracak bir araba herkesin sinirlerini bozacaktır) süslemede kullanılacak çiçeklerin cinsi, teslim süresi ve fiyatlar önceden esaslara bağlanmalıdır.

* Arabanın süslenmesi için anlaşacağınız çiçek firmasından önceki uygulamalarından örnek fotoğraflar isteyebilirsiniz. Buna göre model seçmeniz ya da istediğiniz tarzı oluşturmanız mümkün olacaktır.
* Gelin arabası yıkatıldıktan sonra süsleme için vakitlice çiçek firmasına teslim edilmeli. (Veya yıkamayı firma da yaptırabilir) Süslemenin boyutuna göre işlemin bir kaç saat sürebileceğini göz önünde tutarak firmayla saat konusunda önceden anlaşmayı unutmayın.
* Sonradan tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için, araca zarar verebilecek yapıştırma ya da bantlama işlemleri yapılmaması için çiçekçi firma uyarılmalı. Aracın üstüne sürülecek yapışkan maddelerin boyaya zarar verme ihtimali vardır. Ancak kuşkusuz rüzgarlı havada veya araç hızlı gittiğinde çiçeklerin ve süslerin düşmeyecek ya da uçup gitmeyecek şekilde kaportaya ve camlara sağlam tutturulması da önemlidir.
* Çiçeklerle süsleme: En yaygın süsleme biçimidir. Araba genelde beyaz gül, karanfil gibi çeşitli mevsim çiçekleriyle süslenir. Gelin ve damat adayının isimlerinin baş harfleri de yine çiçeklerden yapılmış bir kalbin içine yazılır kombine kullanıldığı şık tasarımlar yapılabilir.
* Tekstil ürünlerinin kullanılması: Çiçeğe ek olarak tül, kurdele, şifon gibi tekstil ürünleriyle yapılan karma süslemeler de son zamanlarda tercih görmektedir.
* Elektronik süsleme: Biraz daha maliyetli olmakla birlikte farklılık isteyen ve teknolojinin nimetlerinden yararlanmak isteyen çiftler için yeni bir alternatiftir. Alt ve üst aksesuarlarında yürüyen ışık ve lazerli lambalar kullanılarak yapılan bu renkli süsleme özellikle düğün gece yapılacaksa görsel olarak hoş bir etki yaratmaktadır. Gelin ve damadın baş harflerinin yazıldığı lazerli ışıklandırmalarda ‘ Çok Mutluyuz’ , ‘ Seni seviyorum’, ‘Henüz evlendik’ şeklinde yazılar tercih edilebilir.

 


 Gelin arabası


 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2024. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi