Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

( 21 Mart- 19 Nisan )

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç başlangıçların ve ilklerin simgesidir. Koç insanı, bağımsız, cesur, atak ve aceleci yapıdadır. Yenilikleri, yeni şeyleri denemeyi sever.

 
KOÇ
Burçlar

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

 

   Evliliğe Adım Adım  /  Gelin Başı ve Makyajı

Cilt bakımı

Gelin adayı cildi problemli olsun veya olmasın, bakımını profesyonel ellere bırakmalı ve düğüne 1 ay kala bir güzellik programına girmelidir. Herkesin cilt yapısı farklıdır, bu yüzden her cilde göre uygun bakım yapılmalıdır
Bir güzellik merkezinde, öncelikle cildinize uygun bakımın ve ürünlerin belirlenmesine yarayacak bir cilt analizi yaptırmakta yarar vardır. Cildin yapısı tespit edildikten sonra ilk önce derinlemesine temizlenir, ölü hücreler peeling ile soyulur, siyah noktalar temizlenir, cildin ihtiyacına göre yoğun bir nem maskesi uygulanır. Ardından rahatlatıcı maskeler kullanılır. Masaj yapılır ve böylece kaslardaki dolaşım arttırılarak cilde oksijen sağlanmış olur. Göz çevresi bakımı için uygun maske uygulanır. Vücut için gerekiyorsa peeling yapılır ve sıkılaştırıcı krem ile masaj yapılır.
Estetik merkezlerinde dermatolojik ve kozmetik olmak üzere 2 farklı cilt bakımı uygulaması yapılır. Dermatolog tarafından yapılan micropeeling, meyve asitleri ile yapılan bir tıbbi bir uygulamadır. Cildin üst tabakasını derinlemesine soyarak temizler. Kozmetik bakım ise, estetisyenler tarafından cildin yapısına ve ihtiyacına göre dermokozmetik ürünlerle yapılır.

Cildin günlük temizliği
Sabah ve akşam, cilt tipinize uygun (yağlı, kuru veya karma) bir temizleme sütüyle yüzünüzü ve boynunuzu temizleyin. Yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve gözenekleri sıkıştırmak için alkol ve parfüm içermeyen bir tonikle yüzünüzü ve boynunuzu silin. Sonra da yine cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi masajla yedirerek sürün. Her gün nemlendirici ve 15 koruma faktörlü bir güneş kremi sürün. Tıbbi araştırmalara göre cildin en büyük düşmanı güneştir. Bu nedenle yazın kullanacağınız ürünlerdeki koruma faktörü derecesini 20-30 a kadar çıkarmalısınız.

Düğün öncesi
Düğüne hazırlık safhaları stres yaratan telaşlardır ancak cildin en büyük düşmanının stres olduğunu da unutmamak gerekir. Bu nedenle düğün günü cildinizde tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için mümkün olduğunca önceki günlerde gevşemeye ve stres atmaya çalışın. Uykusuz kalmayın, yüz masajı ve egzersizler yapın. Bol su için ve son birkaç hafta mümkünse makyaj yapmamaya çalışın, böylece cildiniz dinlenmiş ve toparlanmış olur. Yaparsanız da gece yatmadan makyajınızı mutlaka temizleyin. Sabah diri ve canlı bir cilde sahip olmak için nikahtan önceki akşam iyi uyuyun ve sigara ve alkol kullanmayın.

 


 Gelin makyajı


İlgili Sektörler
Cilt Bakım ve Estetik Merkezleri
 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2023. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi