Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

Yay insanı özgürlüğüne düşkündür, işinde, evliliğinde, dostluklarında kendini özgür hissetmek ister. Burçlar içinde en göçebe ruhlu olandır. Hayata iyimser bakar, sorunlar çıksa da karamsarlığa kapılmaz.

 
YAY
Burçlar

 

   Eğlence-Tv-Burçlar-Yemek  /  Burçlar

BAŞAK

BAŞAK ( 23 Ağustos- 22 Eylül)

Grubu: Toprak
Yöneten Gezegen: Merkür
Uğurlu Taşı: Lacivert safir
Uğurlu Sayısı: 5
Uğurlu Rengi: Mavi
Uğurlu Çiçekleri: Açelya, menekşe
Uğurlu Günü: Çarşamba
Uğurlu Kokuları: Limon, leylak

İkizler burcu ile paylaştığı Merkür bu burcun insanına güçlü bir mantık, analizci ve eleştirel bir dikkat verir. Tüm burçlar içinde en detaycı, ayrıntılarla en çok uğraşan, sağlık konularına meraklı, hijyene en çok dikkat edenler bu burçtan çıkar. Ciddi ve sakindir, kolay kolay çileden çıkmaz. Atak ve maceraperest değildir. Bir işe kalkışması için inceden inceye düşünmesi, riskleri hesaplaması gerekir. Topluluk içinde de genelde az konuşan ve çevresini gözlemleyenler bu burcun insanıdır. Canı isterse son derece esprili ve hoşsohbet olmayı da bilir. Zekâsı ve güzel konuşmasıyla çevresini etkiler. Bu burcun insanı biraz zor evlenir çünkü kolay kolay kimseleri beğenmez. Anlaşacağı kişiyi bulunca da ona sadık kalır. Kişileri ve olayları sürekli analiz eden kişiliği nedeniyle fazlasıyla eleştireldir. Bu yönünü denetim altına almazsa sürekli vıdı vıdı eden bir tipe dönüşebilir. Buna karşılık kendisi eleştiriye hiç gelemez. Hemen alınganlık gösterir. Gelecek kaygısı nedeniyle maddeye önem verir ve kendini güvende hissetmek için tutumlu davranır, hesabını kitabını bilir. Söz verdiği zaman yerine getirir. Randevularında dakiktir, çalışkandır, kendine verilen görevleri eksiksiz ve zamanında tamamlar. Bu nedenle iyi bir takım arkadaşıdır. Bu burcun kadını evine düşkündür. İyi bir anne ve ev kadınıdır. Zarif ve şıktır, temizlikte ve titizlikte üstüne yoktur. Bu burcun erkeği hayal dünyasına kendini kaptırmaz gerçekçidir, muhafazakâr ve gelenekçidir. Ailesine de düşkündür.

Sağlık: Başak burcu vücutta bağırsakları etkiler. Bu yüzden Başak insanının midesine ve sindirim sistemine özen göstermesi gerekir.

Başarılı olacağı alanlar: Akademisyenlik, yazarlık, gazetecilik, yayıncılık, sekreterlik, arşivcilik, muhasebecilik, sağlıkla ilgili meslekler

Bu burcun ünlüleri: A. Dvorak, Greta Garbo, Lauren Bacall, Sophia Loren, James Gandolfini , Stephen King, Branford Marsalis, Shania Twain, Itzhak Perlman, Elvis Costello, Sean Connery, Claudia Schiffer, Macaulay Culkin, Cameron Diaz, Richard Gere, Michael Jackson, Hugh Grant, Karl Lagerfeld, Salma Hayek Beyonce, Uğur Dündar

 

 


 ASLAN TERAZİ  


 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2021. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi