Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

 

Zodyak’ın en çalışkan burçlarının başında gelir. Ona bu özelliği veren disiplin temsilcisi Satürn’dür. Oğlak insanı kararlı ve gayretlidir. Bu özelliği ile çevresindekilerin saygısını kazanır.

 
OĞLAK
Burçlar

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

 

   Eğlence-Tv-Burçlar-Yemek  

YAY


YAY ( 22 Kasım – 21 Aralık)

Grubu: Ateş
Yöneten Gezegen: Jüpiter
Uğurlu Taşı: Turkuaz
Uğurlu Sayısı: 3
Uğurlu Rengi: Mor
Uğurlu Çiçekleri: Menekşe, leylak
Uğurlu Günü: Perşembe
Uğurlu Kokuları: Menekşe, nergis

Yay insanı özgürlüğüne düşkündür, işinde, evliliğinde, dostluklarında kendini özgür hissetmek ister. Burçlar içinde en göçebe ruhlu olandır. Hayata iyimser bakar, olayların olumlu sonuçlanacağına inanır ve sorunlar çıksa da karamsarlığa kapılmaz. Hayalci değildir, yaşamın gerçekleriyle yüzleşmekten çekinmez. Aynı anda birkaç konuyla ilgilenir. Öğrenmekten ve öğretmekten hoşlanır. Bu nedenle akademisyenlik ve öğretmenlik bu burçtakilere çok uygundur. Değişikliklere kolay adapte olur, uyum kabiliyeti yüksektir. Tekdüzelikten sıkıldığı için değişiklikleri sever ve arar. Maceraperest ve hareket seven ruhunu tatmin yolları arar. Ancak bu huzursuz hallerini denetim altına almazsa hem kendisi olumsuz etkilenir hem çevresindeki insanları yorar. İnsanlarla ilişkilerinde dürüst ve açıksözlüdür. Bu dobralık kırıcı olmasına da yol açabilir. İyi bir konuşmacıdır, tartışmayı sever. Neşelidir, mizah yanı da güçlüdür. Bu burç din ve felsefeyi de temsil eder. Bu nedenle kafasını iyi kullanan bir Yay bu konularda ön plana çıkıp yükselebilir. Şans, zenginlik ve bolluk gezegeni olan Jüpiter’in yönettiği Yay insanı, gelip geçici hevesleri ve ilgi alanları nedeniyle eline geçen fırsatları iyi kullanamaz ve para yönetimini beceremez. Bu burcun kadını duygularından çok mantığıyla hareket eder. Ev işlerine ve evine pek düşkün değildir. Yeni yerler görmeyi, sosyal ortamlarda bulunmayı tercih eder. Her şeyin en iyisini ister, şık ve bakımlıdır. Bu burcun erkeği de çapkın ve havaidir bu da hayatındaki kadını üzebilir. Bağımsızlığına düşkün olduğundan sabit bir işe, bir kadına, bir mekâna bağlanması zordur.

Sağlık: Bacaklar, kalçalar ve bacakların arkasından inen siyatik sinirleri Yay burcunun etkisindedir. Bu nedenle Yay insanı bu bölgelerin sağlığına dikkat etmelidir.

Başarılı olacağı alanlar: Akademisyenlik, eğitim, hukuk, bankacılık, yöneticilik, politika, sanat, turizm, teoloji, yayıncılık

Bu burcun ünlüleri: Nostradamus, W. Churchill, Mark Twain, Edith Piaf, Woody Allen, Bette Midler, Frank Sinatra, Andy Williams, Boris Becker, Monica Seles, Tina Turner, Ed Haris, Britney Spears, Brendan Fraser, Julianne Moore, Tyra Banks, Christina Aguilera, Kiefer Sutherland, Teri Hatcher, Zeki Müren, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik,


 


 AKREP OĞLAK  


 

 

 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2024. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi