Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

 

Zodyak’ın en çalışkan burçlarının başında gelir. Ona bu özelliği veren disiplin temsilcisi Satürn’dür. Oğlak insanı kararlı ve gayretlidir. Bu özelliği ile çevresindekilerin saygısını kazanır.

 
OĞLAK
Burçlar

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

 

   Eğlence-Tv-Burçlar-Yemek  

OĞLAK

OĞLAK ( 22 Aralık – 19 Ocak)

Grubu: Toprak
Yöneten Gezegen: Satürn
Uğurlu Taşı: Lâl
Uğurlu Sayısı: 8
Uğurlu Rengi: Kahverengi
Uğurlu Çiçekleri: Kamelya, kadife çiçeği
Uğurlu Günü: Cumartesi
Uğurlu Kokuları: Kamelya, ful

Zodyak’ın en çalışkan burçlarının başında gelir. Ona bu özelliği veren disiplin temsilcisi Satürn’dür. Oğlak insanı kararlı ve gayretlidir. Bu özelliği ile çevresindekilerin saygısını kazanır. Hayat felsefesi güvenilir ve dürüst olmak üzerine kurulmuştur. Kendine verilen görevi eksiksiz ve zamanında tamamlar. Bu yönden iyi bir iş adamı olur. Geleneklerine bağlıdır ve tutucudur. Değişimlerden ve yeniliklerden pek hoşlanmaz. Bu tutumu evine de yansır. Sık sık ev değiştirmez. Dekorasyonda da fazla yenilikler yapmaktan hoşlanmaz. Aile bağları güçlüdür ancak duygularını belli etmediğinden soğuk ve duyarsız bir görüntü verebilir. Gezegenin sert etkisini almışsa yakınlarına karşı katı ve zorbaca bir tutum içine de girebilir. Kendi ayarında görmediği kişilere karşı alaycı ve eleştirel de olabilir. Sempatik olmaya çabalamaz buna gerek de görmez. İşlerini ve geleceğini dikkatle planlar ve bunu sabırla uygular. Çok inatçıdır, aklına koyduğu şeyden onu vazgeçirmek imkânsızdır. Yavaş ancak kararlı adımlarla hedefine yönelir ve mutlaka ulaşır. Cimri değilse de gereksiz hiçbir harcama yapmaz. Oğlak burcu insanı kendine yapılanları hiç unutmaz ve kolay affetmez. Bu açıdan biraz daha şefkat ve acıma yeteneklerini geliştirmeleri tavsiye edilebilir. Bu burcun kadının kafası iyi çalışır. İyi bir iş kadını olur. Hırslı, enerjik ve dikkatlidir. Toplumda zarif, kibar tavırlarıyla dikkati çeker. Süslenmeyi, takıp takıştırmayı sever. Bu burcun erkeği duygularını kolay belli etmez biraz kapalı bir tiptir. Ancak sadık ve yuvasına düşkün olduğu için ideal bir koca sayılır. Ailesinin refahını sağlamak için yorulmadan çalışır.

Sağlık: Oğlak burcu dişleri ve kemikleri temsil eder. O nedenle Oğlak insanı; ortopedik ve ortodontik sorunlara karşı tedbirli olmalıdır.

Başarılı olacağı alanlar: Politika, bürokrasi, planlama, matematik, arkeoloji, müzik, tarım, mimarlık, askerlik, tıp

Bu burcun ünlüleri: Benjamin Franklin, Stephen Hawking, Isaac Asimov, J. D. Salinger , Isaac Newton, Rudyard Kipling, Martin Luther King, Ava Gardner , Cary Grant, Elvis Presley, Joan Baez, Kirstie Alley, Gerard Depardieu, Denzel Washington, Jude Law , Ricky Martin, Mel Gibson, Michael Schumacher, Janis Joplin, Julia Louis Dreyfus, Filiz Akın

 

 


 YAY KOVA  


 

 

 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2024. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi