Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

Merkür bu burcun insanına güçlü bir mantık, analizci ve eleştirel bir dikkat verir. Tüm burçlar içinde en detaycı, ayrıntılarla en çok uğraşan, sağlık konularına meraklı, hijyene en çok dikkat edenler bu burçtan çıkar.

 
BAŞAK
Burçlar

 

   Hukuk  

Aile Hukuku

Aile toplumun en küçük, en temel birimi ve en temel kurumudur. Sağlıklı bir toplum, sağlıklı ailelerden oluşur ve çağdaş toplumlarda da aileye ilişkin konular özel yasalarla koruma ve güvence altına alınmıştır. Aile Hukuku, Medeni Kanunumuzun en geniş kitabını oluşturmaktadır. 


İçerik Reklam

 EVLİLİK NEDİR?

Hocaya sormuşlar:  Hocam evlilik nedir?
 


Nişanlılık ve evlilik hukuku

Türk Medeni Kanunu, evliliğe hazırlık aşaması olan Nişanlılık ile Evlilik konularını, bunların bireyler arasında hukuk sözleşmesi oldukları noktasından yola çıkarak özel yasalarla düzenlemiştir.

 


Medeni Kanun'da değişiklik

1926 tarihinde kabul edilen Medeni Kanun, kadın erkek eşitliği konusunda çağın gereklerinin gerisinde kalınca, yapılan reform çalışmaları ile günümüze uygun olarak düzenlenmiş ve 1 Ocak 2002 de Yeni Türk Medeni Kanununu yürürlüğe girmiştir.


Türkiye`de kadın hakları

Ülkemizde kadınların haklarını kazanması kolay olmadı. Ancak Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyet Devrimleriyle birlikte kadın toplumda varolmaya başladı. Ve daha sonraki yıllarda da, toplumda cinsler arasındaki eşitsizlikler çeşitli yasalarla düzenlenmeye çalışıldı.


Yabancı uyruklu kişiyle evlilikte gereken işlemler

Evlenmekle Türk vatandaşlığını kazanan kadın, kocasının hanesine tescil edilir.


 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2019. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi